Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zdjęcia rodzinne p. Haliny Wasilewskiej” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zdjęcia p. Alicji Wasilewskiej-Vrankovic z USA”

 

Alicja Wasilewska-Vrankovic z USA (prośba)

Kolekcja (zbiór/zespół): Zdjęcia rodzinne p. Haliny Wasilewskiej, Słowa kluczowe: Alicja Wasilewska-Vrankovic, Józef Wasilewski, USA, Białystok, Szczuczyn


Pani Alicja Wasilewska-Vrankovic z USA po obejrzeniu zdjęć rodziny Wasilewskich zamieszczonych w naszym archiwum odwiedziła nas i zwróciła się z prośbą o pomoc w odnalezieniu swoich bliskich. Podała nam informacje: "Alicja Wasilewska-Vrankovic do USA wyjechała z Białegostoku 18 X 1960 r. Jej Tato - Józef Wasilewski ur. 30 I 1899 r. w Szczuczynie, matką jego była Marianna Balejo a ojcem był Franciszek Wasilewski, zmarł w 1958 r. mając 59 lat w Białymstoku i tam jest pochowany. Pierwszy związek małżeński zawarł z Zofią. J. Wasilewski został ochrzczony w 1901 r. w Szczuczynie. Chrzestnym był pan Dembiński ze Szczuczyna. J. Wasilewski po raz drugi zawarł związek małżeński z Franciszką Puchalską z Zawad obok Białegostoku (1944 r.). Ze Szczuczyna wyjechał 1910 r. miał około 14-ścioro rodzeństwa. Cała rodzina Wasilewscy przeniosła się do Białegostoku". Jeżeli ktoś posiada jakieś informacje prosimy o kontakt z Biblioteką Miejską w Szczuczynie.


Nazwa dokumentu: Alicja Wasilewska-Vrankovic z USA (prośba)
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Zdjęcia rodzinne p. Haliny Wasilewskiej
Teczka (jednostki archiwalna): Zdjęcia p. Alicji Wasilewskiej-Vrankovic z USA
Numer ID: CATL 109 A / 2.3.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 2013-10-28
Typ dokumentu: relacja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Biblioteka Miejska w Szczuczynie
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: Alicja Wasilewska-Vrankovic, Józef Wasilewski, USA, Białystok, Szczuczyn
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zdjęcia p. Alicji Wasilewskiej-Vrankovic z USA"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.